Akıllı şebeke veri analitiği pazarı büyümesini sürdürüyor

1 ay önce 33

Küresel akıllı şebeke veri analizi pazarı, şu anda akıllı şebeke sistemlerine artan yatırım seviyeleri tarafından yönlendiriliyor. Kamu hizmeti sağlayıcıları, sürekli artan elektrik talep nedeniyle şebeke verimliliğini optimize etmek için giderek daha güvenilir çözümler arıyor. Bunun tahmin döneminde akıllı şebeke sistemlerine doğru önemli bir kayma yaratması bekleniyor. Asya Pasifik’teki akıllı şebeke veri analizi pazarının, tahmin süresi boyunca yüksek bir CAGR’de genişlemesi bekleniyor.

Küresel akıllı şebeke veri analizi pazarının 2020’de 4.193,8 Milyon dolardan 2030 yılına kadar 14.036,9 Milyon dolaraa ulaşması ve 2020’den 2030’a kadar yüzde 12,8’lik bir yıllık bileşik büyüme bekleniyor .

Çin, Asya Pasifik’teki en çekici Pazar olarak dikkat çekiyor. Bölgedeki akıllı şebeke veri analizi pazarında baskın bir paya sahip olduğu için Çin için artan fırsat önemli ölçüde daha yüksek.

Çoğu kamu hizmeti sağlayıcısı, tahmin edilebileceği gibi, elektrik şebekelerinin iyileştirilmesi/yükseltilmesi için daha düşük bütçelere sahiptir. Akıllı şebekeler, geleneksel dağıtım sistemlerine göre çok sayıda avantaj sunsa da, kamu hizmeti sağlayıcılarının çoğu, akıllı şebekelere yapılan yatırımın geri dönüşü konusunda şüphecidir. Bu nedenle, kamu hizmeti sağlayıcıları, bu belirsizlikler nedeniyle geleneksel şebeke sistemlerine güvenmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle, akıllı şebeke sistemlerinin yüksek maliyetinin, tahmin süresi boyunca akıllı şebeke veri analizi pazarını engellemesi beklenmektedir.

Akıllı şebeke veri analitiği pazarı büyümesini sürdürüyor yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git