Amazon ile Hepsiburada rekabeti müşteriye yaratacak!

6 gün önce 28

Hepsiburada’nın bir süredir Amazon ile daha sıkı bir rekabet ortamı oluşturmaya çalıştığını biliyorduk. Nitekim dün kendi sitesinde kısa süreliğine satışa sunduğu “Hepsiburada Premium” paketi ile de bunu doğrulamış oldu. Her ne kadar bu hizmet henüz faaliyete geçmemiş olsa da Amazon Prime ipleri sıkı tutacak gibi gözüküyor.

Hepsiburada, rekabeti bir üst seviyeye taşıdı: Amazon da Prime hizmetini genişletiyor!

Türkiye, e-ticaret konusunda bir çok Avrupa ve dünya ülkesinin ilerisinde yer alıyor. Bu nedenle oldukça sıkı rekabetin olduğu bir pazar haline geldi. Hatta 2007 yılında, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi eBay, bu pazara dahil olmak için GittiGidiyor’a ortak oldu. 2011’de de yüzde 93’lük çoğunluk hissesini alarak kendi çatısı altına soktu.

Hepsiburada Premium / Amazon Prime

Fakat aradan geçen 15 yılın ardından, piyasadaki rekabete daha fazla dayanamayarak GittiGidiyor’un kapanacağını ve Türkiye’den çekileceğini açıkladı. Bu kararın arkasında ise Trendyol’dan Hepsiburada ve Amazon’a kadar bazı büyük sitelerin yer aldığı biliniyor.


Hepsiburada, Premium abonelik hizmetini başlatıyor!

Hepsiburada, yeni Premium abonelik hizmetini rekabetçi fiyatı ile satışa sundu. Fakat bu ilan kısa sürede kaldırıldı.

Şimdi ise Hepsiburada, Amazon’un Prime hizmetine karşı bir hamle yaparak yeni Premium hizmetini satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu paketin içeriği ise şu şekilde:

 • Kargo bedava
  • Tüm alışverişlerinizde ücretsiz kargodan faydalanabilirsiniz.
 • Yüzde 3 Hepsipapel kazancı
  • Kazandığınız hepsipapelleri Hepsiburada’da harcayabilirsiniz.
 • Ücretsiz BluTV
  • Üyeliğin boyunca tüm BluTV içeriklerini ücretsiz izleyebilirsiniz.
 • Ücretsiz mobilya montajı
  • Hepsiburada’dan aldığınız mobilyaların montajını ücretsiz yaptırabilirsiniz.
 • Ücretsiz kapıda iade
  • Aldığınız ürünleri adresinizden istediğiniz gün kolayca iade edebilirsiniz.
 • Öncelikli çağrı merkezi
  • Çağrı merkezlerine öncelikli olarak bağlanarak bekleme süresi olmadan destek alabilirsiniz.

Bu hamle sonrasında Amazon’un bir adım geri düşebileceği söyleniyordu. Fakat iddiaya göre önümüzdeki ay içerisinde şirket tarafından yapılacak açıklamayla birlikte mevcut hizmetler genişletilecek. Tabii bunun fiyata etkisinin nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

 Tam 30 oyun ücretsiz oluyor!

Amazon Prime Gaming tarafından Temmuz ayında verilecek 30 ücretsiz oyun belli oldu. Değeri ise 2 bin 300 TL'yi aşıyor.

Amazon Prime abonelerinin faydalandığı hizmetleri de sıralamak gerekirse, ilk olarak ücretsiz ve aynı gün teslim kargo seçeneğine sahip oluyorsunuz. Ayrıca abonelere özel büyük indirim kampanyaları ile alışveriş yapabiliyorsunuz.

İkinci olarak ise Prime Video isimli dijital akış platformu ücretsiz oluyor. Son olarak da her ay onlarca oyun ücretsiz olarak sunuluyor. Örneğin, önümüzdeki Temmuz ayında tam 2300 TL’lik 30 oyun verilecek. Üstelik şimdi, bu hizmetlerin daha da genişleyeceği söyleniyor.

Rekabet, güzel şey. Hepsiburada'nın Premium hizmetini duyurmasının ardından, bu işi dünyada ortaya çıkartan şirket Amazon da bir adım atıyor. Prime hizmetinde bazı yenilikler gelecek. 5 Temmuz'da Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriot'un ağzından bu yenilikleri aktaracağız.

— Hakkı Alkan (@hakki_alkan) June 23, 2022

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Shiftdelete.net kurucusu Hakkı Alkan şunları söyledi:

Rekabet, güzel şey. Hepsiburada’nın Premium hizmetini duyurmasının ardından, bu işi dünyada ortaya çıkartan şirket Amazon da bir adım atıyor. Prime hizmetinde bazı yenilikler gelecek. 5 Temmuz’da Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriot’un ağzından bu yenilikleri aktaracağız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git