Motorola Edge 30 çıkış tarihi sızdırıldı

1 day_ago 27

Bir süredir, Moto’nun amiral gemisi Android telefonları serisinin merakla beklenen modeli olan Motorola Edge 30 hakkındaki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle bir Ultra versiyonuyla ilgili sızıntılar birkaç aydır devam ediyor. Peki yeni sızıntılar Motorola Edge 30 hakkında ne diyor?

Motorola’dan ekran altı kamera sürprizi

Motorla'nın ekran altı kamera teknolojisine sahip Edge X30 modeli üzerinde çalıştığı sızdırıltı. İşte yeni modelin özellikleri...

Motorola Edge 30 ne zaman çıkacak?

İlk olarak 2020’de orijinal Motorola Edge ailesiyle piyasaya sürülen ve 2021’de Edge 20 telefonlarla devam eden telefon serisi, şirketin cep yakmayan bir model ile iyi bir orta sınıf ve premium cihaz yapabileceğini gösteriyor. Motorola Edge 30 ailesi muhtemelen 2022’de karşımıza çıkacak.

Bu yeni aile, 2021’in sonunda Çin’de piyasaya sürülen ve Avrupa’da satışa çıkmayan Moto Edge X30 ile karıştırılmaması gerekiyor. Çünkü bu iki cihaz ayrı klasmanlarda bulunuyor.

Sızıntılara göre Motorola Edge 30 serisi 2022’nin ikinci yarısında, Temmuz ayı civarında, Edge 20’nin piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra piyasaya sürülebilir. Henüz herhangi bir fiyat sızıntısı bulunmuyor, ancak geçen yılki gibi standart, Lite ve Pro modelinin yanı sıra bir de Ultra modeli bekleniyor. Bu da demek oluyor ki Motorola, her bütçeye uygun bir akıllı telefonla geliyor.

Şu ana kadar duyulan en ilginç sızıntı, Edge 30 serisinin Galaxy Note 21 gibi bir ekran kalemiyle çalışabilecek olması oldu. Ancak bu kalem Galaxy Note’daki gibi cihaza gömülü bir şekilde gelmeyebilir.

Bir diğer sızıntı ise Ultra modelin, kavisli kenarlı bir ekrana, 200 MP + 50 MP + 13 MP arka kamera kombinasyonuna, 60 MP selfie kameraya, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine, 6.67 inç FHD+ 144Hz ekrana, 125W kablolu ve 50W kablosuz şarja sahip olabileceğini gösteriyor.

Moto Edge 30, 30 Lite veya 30 Pro hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor. Temmuz ayına kadar bu modellerin de görünüş ve özelliklerinin ortaya çıkması bekleniyor.

read-entire-article