Çin’de küçük firmalar dijitalleşme için desteklenecek

1 ay önce 35

Çin sanayi ve bilgi teknolojileri bakanlığı ve maliye bakanlığı yaptığı açıklamada, Çin’in 2025 yılına kadar 4.000-6.000 küçük ve orta ölçekli işletmenin dijital dönüşümüne yardımcı olmak için yaklaşık 300 hizmet platformunu destekleyeceğini söyledi.

Bakanlıklardan yapılan ortak açıklamada, “2022’den 2025’e kadar merkezi hükümet, yerel yönetimleri küçük ve orta ölçekli işletmeler için dijital dönüşüm pilot çalışmaları gerçekleştirmeleri için desteklemeyi planlıyor” denildi.

Sadece 2022’de merkezi hükümet, firmaların dijitalleşmesini hızlandırmak için teşviklerle yaklaşık 100 hizmet platformunu desteklemeyi planlıyor. Açıklamaya göre, her platform en az 10 firmanın dijital dönüşümünü tamamlamasına yardımcı olmalı ve her platform için maksimum ödül 6 milyon yuan’ı (885.373.63) geçmeyecek. Açıklamada, programın otomobil parçaları, elektronik ekipman ve ilaç ve kimyasal ürünlerin imalatı gibi kilit sektörlerdeki firmaları hedef alacağı belirtildi.

2021’in sonlarında Çin Siber Uzay İdaresi, ülkenin 2025 yılına kadar dijitalleşmede “belirleyici ilerleme” elde edeceğini, ülkenin daha güçlü ve daha verimli bir ekonomiye giden bir yol olarak gördüğü bir dönüşüm gerçekleştireceğini söyledi.

Çin’de küçük firmalar dijitalleşme için desteklenecek yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git