Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti: Büyük TOKİ indirimi bugünden itibaren başladı!

1 gün önce 22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün müjdelediği TOKİ’de indirim kampanyası bugün başladı! Buna göre borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut, iş yeri ve arsa alıcıları için indirim kampanyası uygulanacak.

TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapacak. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek. Diğer yandan arsa alıcılarına da yüzde 12,5 oranında indirim uygulanacak.

TRT Haber’in aktardıklarına göre yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirimden faydalanabilecek.

BU KİŞİLER YARARLANABİLECEK

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2021 yılı 30 Haziran’a kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2021’den önce başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git