Eşinin Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıoğlu ile tartışmıştı; mahkemeye katılmadı! Ece Erken, davaya yine avukatını yolladı…

1 ay önce 46

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin dava için görülen duruşmanın üçüncü celsesinde 10’u tutuklu 20’si sanık olmak üzere, pek çok kişi katıldı. Müşteki sıfatıyla ifade veren Suphi Malgaz ifadesini değiştirirken; Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıoğlu da mahkemede konuştu. Ece Erken ise, mahkemenin üç celsesine de katılmadı.

SUPHİ MALGAZ İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Emniyetteki ifadesinde Gökhan Karakan’ın kendisini tehdit ettiğini söylemesi ile dikkat çeken müştekilerden biri olan Suphi Malgaz, ifadesini değiştirdi ve Gökhan Karakan’ın kendisini tehdit etmediğini söyledi. Konuyla ilgili yeni bir ifade veren Suphi Malgaz, “Şafak benim avukatım değil, kendisinde vekaletim yok. Bir davama girmişliği yoktur. Sadece arkadaşımdı” açıklamalarında bulundu.

ECE ERKEN’İN TARTIŞTIĞI EŞİNİN ABİSİ MAHKEMEDE KONUŞTU 

Daha önce aralarında miras davası olduğu iddiası ile tartıştıkları öne sürülen Ece Erken ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıoğlu, mahkemede karşılaşmadı. Celal Mahmutyazıcıoğlu “Bana Şafak’ın vurulduğunu söylediler. Şaka sandım. Bizim ailemizde böyle silahlı filan yaşanmış şeyler yok. Sonra hastaneye gittiğimde vefat ettiğini öğrendim. Bir hafta boyunca bu konunun neden olduğuyla hiç ilgilenmedim. Sonra sağa sola sormaya başladım. İlk önce olayın 65 bin liradan başladığını duyunca inanmak istemedim. Çünkü 65 bin liralık bir mesele için Şafak’ın avukat olarak işin içine gireceğine inanamadım. Bu işin içinde başka bir şey var dedim. Sonra acı gerçekle yüzleştim. Saçma sapan 65 bin lira yüzünden bu olay olmuş” ifadesini verirken; Ece Erken, davaya kapılmadı.

ECE ERKEN ADINA AVUKATI KONUŞTU

Eşi Şafak Mahmutyazıoğlu ile birinci yıl dönümlerini kutlayamadan eşini acı bir şekilde kaybeden Ece Erken, mahkemeye katılmadı. Müşteki olarak ifade vermesi gerektiği öğrenilen Ece Erken adına avukatı konuştu. Ece Erken’in avukatı duruşmada; “Müvekkilim olay nedeniyle ağır travmalar yaşamış birisidir. Önceki görüşmelerimizde de aynı duygu içerisindeydi. Duruşma günü de daha fazla dayanamadı ve baygınlık geçirdi. Gördüğünüz gibi duruşmada birçok beyan değişti. Maktulün olay öncesinde ya da olay anında bir saldırısı ya da haksız filli yoktur. Kendisini savunamamıştır. Tahrik cümlesi yoktur. Sanıkların olayın gerçekliği ile uyuşmayan savunmalarını kabul etmiyoruz” ifadelerini kullanarak, müvekkilini savundu.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git