Genele açık LoRaWAN ağları üç yılda yüzde 66 büyüdü

1 ay önce 66

LoRa Alliance, halka açık LoRaWAN ağlarının son üç yılda yüzde 66 büyüdüğünü duyurdu.

LoRa Alliance; IBM, Cisco, HP, Foxconn, Semtech, Bosch ve Schneider gibi 500’den fazla üyeye sahiptir ve 2015’ten beri LoRaWAN ekosisteminin genişlemesini teşvik etmektedir.

LPWAN ağlarının dağıtımları geleneksel olarak mobil ağ operatörleri tarafından yürütülmektedir. Bununla birlikte, LoRa Alliance, son büyümenin çoğunun “LPWAN IoT’nin artan ihtiyaçlarını desteklemek için kritik özel altyapı inşa eden MNO olmayanlar tarafından büyük ölçüde sağlandığını” belirtiyor.

Uydu ve topluluk LoRaWAN ağ sağlayıcıları tarafından yapılan son yatırımlar kapsama alanını daha da artırdı.

LoRa Alliance CEO’su ve Başkanı Donna Moore: “LoRaWAN ağ operatörleri, gelecekteki IoT ağ gereksinimlerini karşılamak için yeni altyapı türleri inşa ediyor. Ağların ve ağ sağlayıcılarının türlerindeki bu evrim beklenmektedir – ve sağlıklı ve canlı bir pazarın işaretidir. Bu yeni ağ oyuncuları çevik, çevik ve önceden var olan ağ altyapısının kısıtlamalarının ötesine geçebiliyor. LoRaWAN ağlarının değerini en üst düzeye çıkarmak ve LPWAN IoT dağıtımlarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için başarılı bir şekilde karlı iş modelleri oluşturuyorlar. LoRaWAN, LoRaWAN ağ kapasitesinde güçlü bir büyüme sağlamaya devam edecek ağlar arasında birlikte çalışabilirlik ve dolaşım ile birlikte çeşitli ağ türleri seçeneği sunan tek LPWAN’dır” dedi.

Genele açık LoRaWAN ağları üç yılda yüzde 66 büyüdü yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git