Getir süpermarket işine girdi! Türkiye’de de açacaklar mı?

1 hafta önce 33

Türkiye’yi başarıyla temsil eden, ancak son zamanlarda dünya genelinde yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler nedeniyle küresel faaliyetlerinde küçülmeye gitme kararı alan Getir, kritik bir karar alarak süpermarket işine girdi. Şirket, Hollanda‘nın De Pijp semtindeki deposunu süpermarkete çevirdi.

Getir, Hollanda’da süpermarket açtı

Getir, imar planına uymayan dağıtım mağazalarını farklı şekillerde değerlendirmeye devam ediyor. İlk olarak deposunu bir sanat galerisine çeviren hızlı teslimat şirketi, şimdi de beklenmedik bir karar alarak ülkenin De Pijp semtindeki imar planına uymayan bir dağıtım deposunu süpermarkete çevirdi.

Amsterdam belediyesine göre dağıtım merkezi imar planına uymazken, şirketin süpermarket hamlesinin ardından ortadaki sorunlar kalkmış gibi görünüyor. Aynı zamanda Getir de süpermarkete dönüştürülen dağıtım merkezinin artık imara uygun olduğunu belirtti.


Getir, küresel daralmaya önlem aldı! Küçülmeye gidiyor

Geçtiğimiz dönemde piyasa değeri 12 milyar dolara ulaşan ve 9 ülkede faaliyet gösteren Getir, küresel enflasyona karşı bir karar aldı.

Getir Hollanda Direktörü Florian Brunsting’e göre, süpermarket aynı zamanda yerel sakinlerin sıkıntılarını da ortadan kaldırıyor. Zira Brunsting, De Pijp sakinlerinin önceden kuryelerden dolayı sıkıntı yaşadıklarını, ancak bugünden sonra açılan süpermarket sayesinde insanların bir sepetle mağazayı gezebileceklerini ve alıkları ürünlerin ödemesini kasada yapabilecekleri söylüyor. Öte yandan yine de buradan adrese teslim yapılacağını, ancak asıl odak noktasının süpermarket olduğunu sözlerine ekledi.

Bunun dışında akıllara gelen ilk soru muhtemelen şirketin bu durumu diğer bölgelerde ve ülkelerde devam ettirip ettirmeyeceği oldu. Şu an için konuyla ilgili bir açıklama yok, ancak De Pijp semtindeki marketin önemli bir başarı çizgisi yakalaması halinde bu ihtimal de akıllara gelebilir. Kısacası bu mağazanın durumu, ilerleyen dönemlerde ülkemizde de Getir süpermarketlerini görüp görmeyeceğimiz konusunda belirleyici unsur olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git