Google Meet, görüşmeleri eğlenceli hale getiriyor!

1 hafta önce 19

Google Meet, pek çok işletmenin toplantılara ev sahipliği yaptığı görüntülü sohbet platformu olarak biliniyor. Platformda birçok efekt ve eğlenceli arka plan olsa da genellikle iş amaçlı yer alıyor. Buna rağmen Google, görüşmeleri daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun için pek çok uygulamayı paylaşmanıza izin verecek.

Google Meet, üçüncü taraf uygulamalar sunacak

Son zamanlarda Google, bir geçiş aşamasında. Şirket, önceki görüntülü sohbet platformu Google Duo‘yu aşamalı olarak kullanımdan kaldırıyor. Onun yerini ise Google Meet alacak. Bunun yanı sıra şirket, Meet uygulamasını daha kullanışlı ve eğlenceli hale getirecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetlerin eklenmesi oluyor.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/google-meet-yeni-ozellikler-kazaniyor-3.webp?resize=1170%2C658&ssl=1

Google Meet uygulama paylaşma özelliği, bir APK incelemesinde ortaya çıktı. Bu inceleme ise Google’ın bir uygulamayı aramalarınızda ‘canlı paylaşma’ özelliğini üzerinde çalıştığını gösterdi. Hem iş görüşmeleri hem de arkadaşlarla olan görüşmeler için çoklu uyumla birlikte gelmesi bekleniyor.


Katlanabilir Google Pixel üretime girdi! İşte özellikleri

Google Pixel Fold modelinin üretime girdiği iddia edildi. Foxconn tarafından üretilen katlanabilir Google telefonu nasıl olacak?

Özelliğin gelmesiyle birlikte YouTube’da video izleyebilir, Spotify’da arkadaşlarınızla müzik veya podcast dinleyebilirsiniz. Ayrıca UNO, Heads Up ve Kahoot oynayarak eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün. İddialara göre uygulamaya, birden fazla uygulama için simgeler gösteren bazı işaretler eklendi.

Duo birleşmesinin aşamalı bir şekilde tamamlanmasını ardından bu özelliğin geleceği belirtiliyor. Ayrıca incelemede, uygulama içi dizelerin olduğu da ortaya çıktı. Bu da özellikle ilgili diğer ayrıntılarla ilgili ipuçları veriyor.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/google-meet-cok-istenen-ozelligini-hayata-geciriyor.webp?resize=1170%2C658&ssl=1

Bunlardan ilki, Google Meet, aramayı üçüncü taraf bir uygulamaya yönlendireceği için özelliğin de başlangıçta yalnızca Android‘de kullanılacağını gösteriyor. Diğeri ise video, podcast ya da şarkı fark etmeksizin, tüm katılımcıların paylaşılan içeriği durdurup oynatabileceğini göstermesi oluyor. Bu paylaşım özelliğinin ne zaman kullanımda olacağı hakkındaysa herhangi bir bilgi yer almıyor.

Peki, siz Google Meet uygulama paylaşma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git