Sony, PlayStation oyununu kullanarak film yapacak!

1 day_ago 21

Sony Pictures Classics, kısmen PlayStation oyun oluşturma aracı Dreams kullanılarak çekilecek olan A Winter’s Journey adlı animasyon filminin haklarını aldı. Son raporlara göre film, gerçek oyuncuları animasyonla harmanlayacak ve Franz Schubert’in Winterreise adlı piyano için 24 şarkılık setinin bir uyarlaması olacak.

Dreams, LittleBigPlanet’in arkasındaki stüdyo olan Media Molecule tarafından PS4 için yaratılmıştı. Stüdyo bunu “sanat, film ve video oyunları” yaratmanın bir yolu olarak duyurdu. O zamandan beri kullanıcılar; kendi oyunlarını, gerçekçi doğa tasvirlerini, en sevdikleri filmlerin sürükleyici deneyimlerini yaratmak için kullanıyor. Ancak Dreams aracının bir uzun metrajlı filmde ilk kez kullanılacağı bildiriliyor.

Sony’den, Microsoft’un Activision Blizzard hamlesi sonrası ilk açıklama!

Sony, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması sonrası sessizliğini koruyordu. Japon şirketten ilk resmi açıklama geldi.

Sony, Dream teknolojisi ile A Winter’s Journey’i çekecek

A Winter’s Journey, Oscar adayı Loving Vincent’ın (2017) arkasındaki ekip tarafından CGI ve boya animasyonu ile hazırlanacak. Filmin dünyası, PlayStation Studios’un birden çok BAFTA ödüllü oyun stüdyosu Media Molecule tarafından geliştirilen PlayStation’ın Dreams teknolojisi kullanılarak inşa edilecek ilk dünya olacak.

A Winter’s Journey, 1812’de Bavyera’da geçiyor ve dağlarda, buzda ve karda ölüm kalım yürüyüşü yapan aşık şairin gezintilerini takip ediyor. A Winter’s Journey’in henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ancak çekimlerin Haziran ayında Polonya’nın Wrocław kentinde, John Malkovich ve Jason Isaacs’ın da aralarında bulunduğu aktörlerle başlaması bekleniyor. İlk gösterime hazır hale gelmesi muhtemelen biraz zaman alacak.

Dreams aracına gelince, şu anda ABD PlayStation Store’da 10 dolara satılıyor ve araç kullanılarak yapılan en yaratıcı oyunların dönüşümlü bir listesini içeriyor. SPC, filmin telif haklarını Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, İskandinavya, Avustralya/Yeni Zelanda, Türkiye, Hindistan, Güney Afrika, Güneydoğu Asya, Japonya ve Tayland için satın aldı.

Franz Schubert’in klasik şarkı seti Winterreise’in bir uyarlaması olan filmde; John Malkovich, Jason Isaacs, Çek aktör Marcin Czarnik, Almanya’dan Martina Gedeck ve Olafur Darri Olafsson yer alacak. Bariton Andrè Schuen ve piyanist Daniel Heide, Deutsche Grammophon tarafından piyasaya sürülecek olan film müziğini seslendirecek.

read-entire-article