iPhone 14 üretim yeri ile ilgili yeni iddia!

1 hafta önce 28

Önümüzdeki aylarda yapılacağı iddia edilen iPhone 14 etkinliği için Apple, henüz bir tarih vermedi. Resmi etkinlikle ilgili ayrıntıları beklerken, yeni bir rapor üretimle ilgili bazı ayrıntıları ortaya çıkardı. Bir analist, yaptığı açıklamayla birlikte Apple’ın iPhone 14 üretim yeri ve zamanıyla ilgili bilgi verdi. İşte detaylar!

iPhone 14, Çin ve Hindistan’daki fabrikalarda aynı anda üretilecek

Önde gelen analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 14’ü Çin ve Hindistan‘daki fabrikalardan aynı anda göndermeyi planlıyor. Apple, Hindistan’daki Wistron ve Foxconn gibi üreticilerle birçok bağlantısı var.

My latest survey indicates Foxconn's iPhone production site in India will ship the new 6.1" iPhone 14 almost simultaneously with China for the first time in 2H22 (India being one quarter or more behind in the past).


— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) August 5, 2022

Analist, Foxconn’un Hindistan’daki üretim tesisinin 6.1 inçlik iPhone 14‘ü ilk kez Çin’le aynı anda üreteceğini iddia ediyor. Bununla birlikte yeni iPhone modelleri, Çin veya diğer pazarlardan çeyrek veya daha fazla bir süre sonra üretim kısmına çıktı. Kuo, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Kısa vadede, Hindistan’ın iPhone kapasiteleri/sevkiyatları Çin ile hala önemli bir açıklığa sahip, ancak Apple için Çinli olmayan bir iPhone üretim sitesi kurmada önemli bir kilometre taşı.” dedi.

Apple fikrini değiştirdi! iPhone 14 fiyatı ortaya çıktı

Apple hayranının merakla beklediği iPhone 14 serisi hakkındaki en önemli konulardan birisi de fiyatı. Son bilgiler bizlere ipuçu veriyor.

İddialara göre Apple’ın yeni iPhone’u Hindistan’da Çin ile aynı anda yapmasının nedenlerinden biri, üretim için üsleri değiştirmek olabilir. Dünya çağında çeşitli jeopolitik sorun ve COVID-19 nedeniyle Apple, Çin’deki üreticilerle tedarik zinciri kısıtlaması sorunu yaşadı.

Apple için Çin’deki üretim ölçeği oldukça önemli. Ancak iddialar şirketin, tedarik zinciri sorunlarını çözmek için alternatif üretim tesisi kurduğunu belirtiyor. Son zamanlarda bir rapor, teknoloji devinin bu yılın ikinci çeyreğinde Hindistan’da 1,2 milyondan fazla iPhone sattığını ve yüzde 94’lük (yıllık) büyüme kaydettiğini söyledi.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/iPhone-14-uretim-yeri-ile-ilgili-yeni-iddia-1.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Bununla birlikte Apple iPad’ler ise Hindistan’da yılda yüzde 34’lük bir büyüme kaydetti. Ayrıca yakın tarihli bir rapora göre iPhone 14 fiyatı, iPhone 13 serisiyle aynı olacak. Bu da temel modelin 799 dolardan başlayacağı anlamına gelir.

Peki, siz iPhone 14 üretim yeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git