Japonya’dan yeni 5G IoT hizmeti geliyor

1 ay önce 33

Japon telekomünikasyon grubu NTT, ağ operatörü yan kuruluşu Transatel’i kullanarak endüstriyel, BT ve otomotiv sektörleri için yeni bir 5G IoT çözümünü piyasaya sürüyor.

Hem özel hem de genel 5G bağlantısı sunarak, grubun iş fırsatlarını geliştirdiğini ve müşterilerin hem özel ağ ihtiyaçları hem de küresel dolaşım hizmetleri için tek bir SIM kullanabildikleri için fayda sağladığını söylüyor.  Hizmet Fransa, Belçika ve Japonya’da zaten mevcut ve ABD’nin piyasaya sürülmesinden sonra erişimini küresel olarak genişletmesi bekleniyor.

Transatel CEO’su Jacques Bonifay, “5G, WiFi’ye kıyasla önemli ölçüde üstün performans, güvenlik ve kullanıcı deneyimi sunduğu için BT endüstrisi için bir devrim Çok yakında, piyasada satılan çoğu bilgisayar ve tablet, yerleşik hücresel bağlantı modülleriyle 5G’ye hazır olacak” diyor.

Birçok sanal IoT operatörünün aksine Transatel’in 2G, 3G, 4G, LTE-M ve şimdi 5G için kendi telekom altyapısına ve erişim anlaşmalarına sahip olması onu diğer operatörlerden bağımsız hale getiriyor.

Japonya’dan yeni 5G IoT hizmeti geliyor yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git