Meta kendi kripto para cüzdanını çıkarıyor!

1 hafta önce 23

Facebook yeni ismiyle ise Meta, metaverse evrenine odaklanan en büyük şirketlerden bir tanesi. Meta, insanların çalıştığı, güzel vakit geçirdiği ve sosyalleştiği sanal dünya için bir süredir çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda VR gözlükler tasarlayan ve şimdiden ünlü giyim markaları ile anlaşmalar yapan Meta, bu evrende kullanılacak kripto paralar için dijital cüzdanını tanıtmaya hazırlanıyor.

Metaverse evrenine hazırlıklar sürüyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerine olanak tanıyacak dijital bir cüzdan üzerinde çalıştığını açıkladı. Meta, bu adımı ile metaverse evreni konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Metaverse ile para kazanma taktikleri!

Metaverse'in 1 trilyon dolar değer üretebilmesi bekleniyor. Bu videomuzda, Metaverse ile para kazanma taktikleri neler, anlattık.

Zuckerberg, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:


Meta veri tabanı için Meta Pay ve dijital cüzdan ile tanışın. Bugün Facebook Pay’i Meta Pay olarak değiştirerek ilk adımı atıyoruz. Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz herhangi bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek. Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan meta veri deposu için bir cüzdan.

Zuckerberg, yeni dijital cüzdanının içerik oluşturucular için çeşitli avantajlar yaratacağını belirtiyor. “Dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz, onlara o kadar çok değer kazandırırsınız” şeklinde konuşan Meta CEO’su daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

CEO, metaverse evreninde ödeme yapmak için bu dijital cüzdanın zorunlu tutulup tutulmayacağı hakkında konuşmadı. Ayrıca Meta’nın yeni kripto para cüzdanının ne zaman sunulacağını de henüz bilmiyoruz. Şirket metaverse evreni için yatırımlarını sürdürüyor. Zuckerberg, daha önce yaptığı bir açıklamada metaverse evreninde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Bakalım metaverse evreninde bizleri neler bekliyor olacak? Peki siz Meta ve kripto para cüzdanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git