Microsoft’dan rakiplerine koruma kalkanı!

1 ay önce 50

Microsoft bugün Windows, macOS, iOS ve Android‘de yeni bir Defender siber güvenlik uygulamasını piyasaya sürdü. Yazılım devi, yıllardır antivirüs koruması için Defender takma adını kullanıyor olsa da, yeni platformlar arasın işlevsel olan Microsoft Defender uygulaması, mevcut virüsten koruma yazılımına entegre bir şekilde basitleştirilmiş bir pano olarak bireyler için kullanıma sunuldu.

Microsoft Defender, Android, iOS, iPadOS, macOS ve Windows için yayınlandı

Microsoft Defender, bugün Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelerine sunuldu. Her platforma özgü farklı özellikler barındıran uygulama, iOS ve iPadOS’ta antivirüs koruması özelliğini kapsamıyor ve diğer cihazlar için uyarılar içeren bir gösterge panosunun yanı sıra bazı web kimlik avı korumaları sunuyor.

Uygulama, Android işletim sisteminde ise antivirüs koruması ve kötü amaçlı uygulamaları tarama özelliğini içeriyor. Uygulama, web kimlik avı koruması sağlamak için bağlantıları da tarayabiliyor. 

Windows’taki Microsoft Defender ise, herkesin bildiği yerleşik Windows Güvenlik uygulamasını değiştirmeye çalışmaktan çok daha sade pano özelliklerine sahip. Norton, McAfee, Kaspersky veya diğer satıcılardan gelen mevcut antivirüs korumanızı görüntüleyebilir ve cihazlar arasında güvenlik korumalarını yönetebiliyorsunuz.

Uygulama ayrıca birden çok cihazda güvenlik uyarıları ve ipuçları gösteriyor, ancak bu özellik yalnızca Windows ve macOS’ta kullanılabiliyor. Yeni uygulama çoğu kullanıcı tarafından “gereksiz” gibi görünebilir ancak aile üyelerini ve birden fazla cihazı basit bir gösterge panosunda tek bir yerden korumak isteyenler için faydalı görünüyor. Microsoft Güvenlik Kurumsal Başkan Yardımcısı Vasu Jakkal, yeni güvenlik uygulamasının gün geçtikçe daha yeni özelliklere kavuşacağını açıkladı.

 Tam 30 oyun ücretsiz oluyor!

Amazon Prime Gaming tarafından Temmuz ayında verilecek 30 ücretsiz oyun belli oldu. Değeri ise 2 bin 300 TL'yi aşıyor.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git