VeChain (VET) coin nedir ve nereden alınır?

1 day_ago 25

Dijital dönüşümün lokomotifi konumunda bulunan internetin bizlere en büyük hediyelerinden biri de kripto paralar diyebiliriz. Günden güne popülaritesini artıran bu varlıklar, bazı ülkeler tarafından resmi para birimi olarak bile ilan edilmeye başlandı. Doğru ve yerinde hamlelerle yatırımcılarına ciddi paralar kazandırabilme potansiyeline sahip bu varlıklar, milyar dolarların döndüğü devasa bir piyasa içinde boy göstermeye başladı. 

Kripto paralarda stop limit nedir ve nasıl yapılır?

Kripto para ve hisse yatırımlarında sıkça adı duyulan stop limit nedir ve nasıl yapılır, örneğiyle açıkladık.

VeChain (VET) nedir?

Kripto para piyasasında gün geçtikçe yeni bir varlık veya platform ortaya çıkıyor. Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız VeChain de bunlardan biri. VeChain (VET), blockchain tabanlı yarı merkezli bir kripto para ağıdır. 2015 yılında Louis Vuitton’un eski CIO’su Sunny Lu tarafından kurulan platform, 2016 yılında Çin’in en büyük blok zinciri şirketlerinden biri konumundaki Bitse’nin yan kuruluşu olarak faaliyetlerine başladı.

VeChain, tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli sorunları çözebilmek için dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerini kullanmaktadır. Ağın bünyesinde VET ve VTHO olmak üzere iki farklı token bulunmaktadır. VET, platformun yerel varlığı iken, VTHO ise blockchain ağının genel çalışma yapısında kritik bir role sahiptir. Burada çift token sisteminin tercih edilmesinin nedenlerinden biri de ücret dalgalanmalarını ve ağ sıkışıklığını önleme şeklinde açıklanabilir.

VeChain (VET) coin nereden alınır?

VeChain’in yerel varlığı konumundaki VET token, Binance, Coinbase veya Coinmama gibi büyük işlem hacmine sahip kripto para borsalarından kolaylıkla satın alınabilir. Ancak satın alma işleminden önce bir sanal cüzdanınızın olması gerektiğini de unutmayın. Trust Wallet, Cobo Wallet, Atomic Wallet, Arkane Wallet, MySafeWallet, Guarda Wallet ve Ellipal ve Exodus gibi üçüncü taraf sanal cüzdanları VET ve VTHO tokenlerini desteklemektedir.

VET coin, piyasa değeri açısından en değerli kripto paralar sıralamasında 23. sırada yer almaktadır. Bu nedenle küçük kitlelere hitap eden kripto para borsalarında bulunmayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: ShiftDelete.Net’in bu içeriği, yatırım tavsiyesi ya da önerisi niteliğinde değildir. Bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur.

read-entire-article