Öğrencilerin eğitim harcamalarına Denizbank ve Ziraat Bankası’ndan destek! Kimlikle başvuruda bulunanlara 10 bin TL ödenecek!

1 ay önce 64

Acil nakit ihtiyaç dönemlerinde vatandaşlar genellikle ilk olarak bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine yöneliyor. Bu ihtiyaçlar acil durumlarda ortaya çıkabildiği gibi, genel olarak daha uzun vadeli ihtiyaç dönemlerinde de baş gösterebiliyor. Örneğin eğitim harcamaları gibi harcamalar için birçok kişi maddi imkansızlıklardan dolayı çeşitli alternatif arayışlarını sürdürüyor. Bu noktada da bazı bankalar, sundukları eğitim kredileri ile vatandaşlara destek oluyor. Çocuklara ve gençlere eğitim destekleri veren bankalar arasında bulunan Denizbank ve Ziraat Bankası, bu kapsamda uygun faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile vatandaşlara desteklerini sunuyor. İşte detaylar…

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank, eğitim konusunda öğrencilere desteklerini veren bankalar arasında yer alıyor ve bu kapsamda sunduğu eğitim kredisinde %2,54 faiz oranı sunuyor. 36 aya kadar vade imkanı veren Denizbank’ta kullanılan 10 bin TL eğitim kredisinde 36 ay vadede %2,54 faiz oranı ile aylık taksit ödemesi 461,32 TL olarak hesaplanıyor.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Gençlerin ve çocukların eğitimleri için eğitim kredisi ile finansal desteklerini sunan bankalar arasında bulunan, bir devlet bankası olarak uzun yıllardır hizmet ve ürünlerini vatandaşlarla buluşturan Ziraat Bankası ise eğitim kredilerinde %1,94 faiz oranı sunuyor. Ziraat Bankası, eğitim kredilerinde 36 aya kadar vade imkanı sağlarken, kredi tutarının 50 bin TL’yi aşması durumunda azami vade süresi de 24 ay olarak belirleniyor. Bu şartlar altında, Ziraat Bankası’nda kullanılan 50 bin TL eğitim kredisinde %1,94 faiz oranı ve 36 ay vadede aylık taksit ödemesi 2.066,45 TL olarak hesaplanıyor.

Kimler Eğitim Kredisi Alabilir?

18 yaşını doldurmuş olan, düzenli gelir beyan eden vatandaşlar ya da öğrencilerin bu şartları karşılayabilen velileri, eğitim kredilerine başvuruda bulunabiliyor. Bankaların eğitim kredisi şartları hizmet koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git