Otomasyon inovasyon için zorunluluk

1 ay önce 41

Dynatrace tarafından hazırlanan yeni rapor, kuruluşlar dijital dönüşüm yol haritalarını geliştirmeye devam ederken, piyasaya sürülen ve güncellenen yeni uygulamaların, hizmetlerin ve yazılım ürünlerinin çoğalmasının bulut ekosistemlerinde ve BT altyapılarında artan karmaşıklıklar getirdiğini gösteriyor.

Günümüzde işletmeler, geliştirme ekipleri arasında daha fazla uyum sağlamak ve bir kuruluştaki çeşitli ekiplerin süreçleri ölçekte otomatikleştirmesini ve iş, güvenlik, kalite ve performans hedeflerinin karşılanmasını sağlayacak en iyi uygulamaları tanımlamak için SRE (site güvenilirlik mühendisleri) ekiplerine giderek daha fazla yöneliyor.

Bu artan güvene rağmen, SRE’ler hala manuel emek ve mevcut bulut ekosistemlerini genişleten çok sayıda uygulama, mikro hizmet ve yazılım ürünüyle birlikte gelen güvenlik açıklarını ve uygulama hatalarını gidermek için harcanan büyük miktarda zaman nedeniyle çıkmaza giriyor. Bu nedenle SRE’lerin yüzde 85’i, SRE uygulamalarının ölçeklenebilirliğinin otomasyon ve AIops özelliklerinin kullanılabilirliğine son derece bağlı olacağını bildirmektedir. Bu çabalara harcanan zamanı en aza indirmek, SRE’lerin, dijital dönüşüm stratejisi söz konusu olduğunda işletmelerin onlara verdiği daha kritik role dönüşmesine yardımcı olacaktır. Aslında, ankete katılan SRE’lerin yüzde 88’i, özellikle kuruluşlar yeni teknolojilerin, dillerin, platformların ve araçların büyümesi dahil olmak üzere yeni zorluklarla mücadele ederken, rolleriyle birlikte gelen stratejik sorumluluğu daha iyi anladığını ve kabul ettiğini iddia ediyor.

Bulgular, Dynatrace tarafından görevlendirilen ve Coleman Parkes tarafından yürütülen ve 150’si ABD’de, 150’si EMEA’da ve 150’si Asya Pasifik’te olmak üzere çeşitli bölgelerdeki büyük işletmelerdeki 450 SRE’den yanıt toplayan küresel bir ankete dayanmaktadır.

Otomasyon inovasyon için zorunluluk yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git