Perakende mağazalarının üçte biri IoT çözümlerini tercih ediyor

1 ay önce 31

Bir perakende mağaza geliştirme şirketi olan 91 Squarefeet, perakende mağazalarının yaklaşık üçte birinin IoT çözümlerini tercih ettiğini ve perakendecilerin tuğla ve harç değişiklikleri yoluyla çok kanallı stratejilerine bir dizi teknolojiyi sorunsuz bir şekilde entegre etmelerine yardımcı olduğunu söyledi. Perakendeciler agresif bir şekilde yeni mağazalar ekleyip onları e-ticaret kanallarına bağlasalar bile, bu sayı tüm mağazaların yüzde 50’sine kadar çıkabilir.

Amit Bansal , “Ticari dijital paneller, giriş çevresindeki yakınlık ve aydınlatma sensörleri, güç devrelerinde otomatik başlatma/durdurma zamanlayıcısı, diğer şeylerin yanı sıra işaret sensörleri gibi elektronik ve IoT’lerin benimsenmesinde de yükselen bir eğilim görüyoruz ” dedi.

Gurgaon merkezli girişim, ülke çapında perakende satış ayak izlerini artırmak isteyen markalar için standart bir perakende genişleme oyun kitabı oluşturuyor. Markalar, yapay zeka güdümlü bir proje yönetimi aracı kullanarak mağaza şablonlarının tüm perakende donanım bileşenlerini yükleyebiliyor.

Hindistan’da perakende donanım endüstrisinin yüzde 98’inden fazlası örgütlenmemiş durumda ve çevrimdışı ayak izlerini artırmak çok büyük bir zorluk olarak görülüyor. Şu anda, çevrimdışı perakende mağazaları açmak ve ölçeklendirmek için standart bir süreç yoktur. Fiziksel bir perakende mağaza açmak çok büyük bir iştir ve çoğu zaman perakende mağaza açılışları ertelenir ve bu da doğrudan önemli bir maliyet etkisine neden olur.

Perakende mağazalarının üçte biri IoT çözümlerini tercih ediyor yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git