PTT’ye gidene 171 TL para veriliyor! Ödemeler bugün resmen başladı: Kimliğiyle vezneye giden parasını alacak

1 ay önce 30

Elektrik desteği detayları merak edilen konular arasında yer alırken devlet tarafından dar gelirli ailelere fatura yardımı yapılıyor. Birçok vatandaş tarafından elektrik faturası desteğine ilişkin araştırmalar yapılırken başvuruların nasıl yapılacağı sorgulanıyor. İhtiyaç sahibi ailelere kişi sayısına göre ödeme yapıldığı belirtildi ve belirli şartlar kapsamında PTT’ye başvuru yapılması durumunda destekten yararlanabildiği destek kapsamında, 4 kişilik aileye 171 TL ödeme yapıldığı ifade edildi. Ayrıca kişi sayısına göre verilen destek tutarı değişiyor. Bu destek ödemeleri ise PTT üzerinden yapılıyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Bu destek ödemesi hakkında yapılan duyuruda “1-2 kişi: 103 Lira 3 kişi: 137,33 Lira 4 kişi: 171,67 Lira 5 kişi: 206 Lira” şeklinde ödeme yapılacağı da ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Destek almak isteyen ihtiyaç sahipleri, kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek işlem başlatabildikleri belirtildi ve kronik hastaların başvuru işlemlerini evden çıkmadan internet üzerinden yapabildikleri paylaşıldı.

Elektrik faturası desteği araştırmaları sürüyor. Elektrik tüketim desteği, ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanması için oluşturulmuş bir destek türüdür. Elektrik tüketim desteğinden yararlanabilen vatandaşlar, PTT şubelerinden başvurularını yapabilirler.

KİMLERE DESTEK VERİLECEK?

Tüm bunların yanı sıra desteğin kimlere verileceği de paylaşıldı. Bu kişiler başvuru yaparak PTT’den destek ödemelerini alabilecekler:

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı

Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı

Çoklu Doğum Yardım Programı

Kronik Hastalık Yardım Programı

Engelli Aylıkları

Yaşlı Aylığı

Engelli Yakını Aylığı

65 yaş üstü muhtaç kişiler

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git