Battlefield 2042’den bir mod kalkıyor

3 day_ago 26

EA, Battlefield 2042 oyununun topluluk yapımı en yeni Zombie Survival modunu kaldırdı. Çünkü hayranlar modun XP kazanmak için oldukça kolay bir yol olduğunu keşfetti. Ripple Effect Studios‘tan Kıdemli Tasarım Direktörü Justin Wiebe, modun biraz atölyede kalması gerektiğini belirtti.

Wiebe, Zombie Survival modunun standart oyun ilerlemesi ile daha uyumlu olabileceğini söyledi. Ek olarak geliştirici, Battlefield 2042 üzerinde bu tarz durumların tekrar yaşanmaması için incelemelerin sıklaştığını belirtti. Buna ek olarak hayranlardan sabırlı davranışları ve anlayışları için özür diledi.

Battlefield 2042 oyuncularının beklediği özellik sonunda geliyor!

Battlefield 2042 sahiplerinin EA ve DICE'dan uzunca bir süredir beklediği o özellik yeni güncellemeyle birlikte sunuluyor.

Zombie Survival modu atölyeye geri döndü

Zombie Survival, Battlefield 2042‘nin Portal modunda piyasaya sürülen bir hayran yapımı moddu. Dört askerden oluşan ekipler, kurtarma gelene kadar zombi dalgalarıyla savaşıyordu. İşler bu noktada pek beklendiği gibi gitmedi. Oyuncular burayı bir XP toplama çiftliği olarak gördü ve bu açığı değerlendirdi. Mevcut durum yapımın XP dengesini alt üst ediyordu. EA bir süre sonra hatanın farkına vardı ve kaldırdı.

Yeah I hear you on that. I think there was potential for the mode but needs to go back into the workshop for a bit. Regardless, we need to be focusing on more important issues like improving core XP progression for BF Portal. https://t.co/EX9cetm6YB

— Justin Wiebe (@JA_Wiebe) January 21, 2022

Wiebe, Zombie Survival‘ın en başta Battlefield 2042‘ye asla eklenmemesi gerektiğini itiraf etti. Bu noktada şu sözler sarfetti, “Eğlenceli bir zombi modu yaratma arzumuz, ilerleme üzerindeki etkisi gibi bu kadar basit bir şeyi görme yeteneğimizi gölgeledi. Bunun neden olduğu zorluklar için çok üzgünüm.”

I’m not going to lie, this one shouldn’t have gotten through our review process. I think our desire to create a fun zombies mode clouded our ability to see such a simple thing like the impact it would have on progression. I’m very sorry for the hardship this has caused. https://t.co/01MXOdWGN5

— Justin Wiebe (@JA_Wiebe) January 21, 2022

Sizler Battlefield 2042 oyununun Zombie Survival modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

read-entire-article