Samsung Galaxy serisi için yeni dönem: Özel işlemci sürprizi!

5 ay önce 4217

Samsung, 9 Şubat tarihinde amiral gemisi sınıfında olan Galaxy S22 serisini tanıtmıştı. Serideki modeller pazara çıktıktan bir süre kullanıcılar, oyun oynarken özelliklerde olduğu gibi 120Hz ekran yenileme hızı sağlamadığını fark etti.

Galaxy S22 serisi ve diğer akıllı telefonlarda bulunan Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) yazılımı yüzünden cihazdaki uygulamalar yavaşlıyordu. Samsung, bu sorun için kısa süre içinde güncelleme yayınlansa da serinin satışlarında düşüş yaşandı. Teknoloji devi Samsung, bugün yaptığı bir açıklamayla GOS tartışması nedeniyle gelecekteki Galaxy modelleri için yeni bir işlemcinin sinyallerini verdi. Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Samsung Galaxy S23 serisinden MediaTek işlemci sürprizi!

Önümüzdeki yıl kullanıcı karşısına çıkması beklenen Samsung Galaxy S23 serisinden yeni bilgiler geldi. İşte ayrıntılar..

Teknoloji devi Samsung, benzersiz bir işlemci üretecek!

Samsung Mobil Başkanı ve CEO’su TM Roh tarafından bugün yapılan açıklamaya göre şirket, Galaxy telefonlar için “benzersiz” bir çip üretecek. Ek olarak Güney Koreli yayıncı iNews24’te, göre geçtiğimiz ay bir çalışanın TM Roh’a GOS sorununu nasıl çözeceğini sorması üzerine “benzersiz bir işlemci ile” cevabını verdiği yazıldı.

TM Roh ve Galaxy S22 serisi

Samsung, günümüzde de zaten Exynos adını verdiği kendi işlemcilerini üretiyor. Galaxy serisindeki akıllı telefonların çoğu da gücünü, Exynos işlemcilerinden alıyor. Fakat Samsung Mobil tarafından değil de Samsung Electronics LSI tarafından üretilen işlemciler, diğer markalar tarafından da kullanılıyor. Üzerinde çalışılan yeni işlemci ise sadece Galaxy serisindeki akıllı telefonlar için özel olacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce teknoloji devi Samsung, yeni açıklamasıyla yaşadığı sorunu çözebilecek mi ve tekrardan güven kazanabilecek mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git