Türk Telekom ve Korea Telecom arasında iş birliği!

1 hafta önce 19

Türk Telekom ve Korea Telecom, geçtiğimiz Mart ayında GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde ön anlaşmaya vardıkları stratejik ortaklığı somutlaştırmak üzere adımlarını hızlandırdı. İki şirket, 5G ve start-up konularında iş birliği projelerinin yanı sıra medya/içerik alışverişini değerlendirmeyi öngören geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu. 

İki şirket birlikte 5G Ar-Ge çalışmaları yapacak

Türk Telekom, Korea Telecom ile birlikte 5G alanında Ar-Ge çalışmaları yapacak ve bu çalışmaların ticarileşme sürecini birlikte yürütecek. İki şirket arasındaki anlaşma, yeni start-up şirketlerinin keşfi ve ortak yatırım konularında da iş birliği yapılmasını öngörüyor.

Her iki şirketin yatırım yaptığı start-up şirketlerine ait çözümler aktif olarak desteklenecek. İlk olarak Korea Telecom tarafından sağlanacak içerikler, Türk Telekom’un IPTV/OTT platformunda izleyicilerle buluşacak. Önümüzdeki dönemde karşılıklı içerik alışverişi gündeme gelebilecek.


Türk Telekom CEO’su Ümit Önal konu hakkında yaptığı konuşmada;

“Bu yıl Mart ayında GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Korea Telecom ile imzaladığımız stratejik iş birliği anlaşması kapsamında somut adımlar atmaya başladığımızı duyurmaktan ötürü mutluyum.

Türk Telekom’dan fiber internet açıklaması!

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal fiber internet konusunda ülkemizde gelinen son durumu ve rakamları açıkladı!

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Korea Telecom ile 5G alanında ortak Ar-Ge projelerini hayata geçirme, çok değer verdiğimiz bir alan olan start-up’lar için yatırım çalışmaları ve TV platformumuz için içerik alışverişi noktasında heyecanlı bir yolculuğa başlıyoruz.

Bu iş birliğinin çok başarılı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Korea Telecom Grubu Dijital Dönüşüm Bölümü Başkanı Kyungrim Yoon ise;

“Mart ayında imzalanan mutabakat anlaşmasının ardından iki şirketin medya/içerik, 5G ve ortak yatırım gibi daha spesifik iş birliği konularında hızlı bir şekilde iş birliği kararı almış olmasından çok memnunum. Gelecekte, iki ülke arasındaki ‘stratejik ortaklığa’ dayalı aktif iş birliği yoluyla başarılı sonuçlar elde etmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git