Google Pixel 6a’nın tanıtım tarihi sızdırıldı!

1 day_ago 21

Google, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin arama motoru ve internet tarayıcısı hizmetleri dışında birçok uygulaması ve teknolojik ürünleri bulunuyor. Bu sayede şirket, birçok kişiye hitap edebiliyor.

Google, geçtiğimiz aylarda yeni amiral gemisi telefonlarından Pixel 6 ve Pixel 6 Pro‘yu tanıtmıştı. Tanıtımın ardından cihazlar kullanıcılar tarafından çok sevildi ve birçok olumlu yorum aldı. Bu cihazlara ek olarak şirket, yeni orta segment telefonu Pixel 6a‘yı çıkartmaya hazırlanıyor.

Redmi Note 11 Pro 4G ve 5G teknik özellikleri belli oldu

Redmi Note 11 Pro 4G ve 5G özellikleri açıklandı! 26 Ocak'ta tanıtılacak telefonun özellikleri iki şekilde karşımıza çıkıyor, işte detaylar!

Google Pixel 6a, Mayıs ayında tanıtılacak!

Google’ın amiral gemisi telefonun uygun fiyatlı versiyonu Google Pixel 6a‘nın ne zaman tanıtılacağı merak konusuydu. Güvenilir kaynaklar arasında olan Max Jambor’a göre, Google, orta segment uygun fiyatlı telefonunu 2022 yılının Mayıs ayında tanıtacak. Bu tarih, Google’ın her yıl düzenlediği yazılım geliştiricilerine yönelik konferansı I/O ile aynı zamana denk geliyor.

Bunlara ek olarak dün yapılan bir paylaşımda Google’ın uzundur zamandır beklenen akıllı saati Google Pixel Watch‘un 26 Mayıs’ta tanıtılacağı belirtilmişti. Eğer bu iddia doğruysa iki cihaz aynı etkinlikte bizlerin karşısına çıkabilir. Genel olarak bir önceki Pixel a modellerine baktığımızda hepsinin farklı tarihlerde bizlerin karşısına çıktığını görüyoruz.

Google Pixel 3a, 2019 yılının Mayıs ayında bizlerin karşısına çıkmıştı. Bu durum, bu cihazın da Mayıs ayında tanıtılabileceğini bizlere gösteriyor. Ayrıca, amiral gemisi cihazla aralarındaki ayların fazla olması, kullanıcılar için çok daha iyi bir durum. Cihazın tanıtılacağı zaman hangi ülkelerde satışa çıkacağı ise henüz belli değil.

Cihazın tasarımı ve özellikleri tanıtıma daha 4 ay olmasına rağmen sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre cihaz, Google Pixel 6 ile aynı tasarıma sahip olacak. Arkadaki kamera tasarımı Google Pixel 6 serisindekiyle aynı olacak. Cihazdaki çift kamera sensörleri, bir önceki nesil uygun fiyatlı cihaz Google Pixel 5a ile aynı olacak.

Cihazda 6.2 inç boyutunda AMOLED bir ekran bulunacak. Ayrıca cihazda 8GB RAM ve 128GB‘a kadar depolama alanı sunulacak. Ayrıca 5G teknolojisi bu cihazda da sunulacak. Google’ın kendi işlemcisi Tenor ile çalışacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

read-entire-article