Vakıfbank herkesi ev sahibi yapmaya kararlı! Konut kredisinde faizler yüzde 0,88’e kadar çekildi!

1 ay önce 69

Pandemi döneminde dünya genelinde yaşanan enflasyon artışı, bununla birlikte yaşanan çip krizi ve tedarik zincirinde yaşanan aksamalar, otomobil ve konut fiyatlarını doğrudan etkiledi. Pandemi döneminde bu nedenle ev ve araba fiyatları hızla artarken, bu durum ev ve otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşları da doğrudan etkiledi. Özellikle son dönemlerde emlak ve gayrimenkul sektöründe yaşanan fiyat artışları, konut fiyatlarının da fahiş seviyelere çıkmasına neden olunca, birçok vatandaş ev sahibi olma hayalini uzaklara ertelemek zorunda kaldı. Ancak Vakıfbank, sunduğu destekler ile vatandaşları ev sahibi yapmaya kararlı görünüyor. Yükselen konut kredisi faizlerine rağmen Vakıfbank, avantajlı faiz oranlarını kentsel dönüşüm kapsamında destek olarak sunuyor. İşte detaylar…

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Türkiye’de 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında, afet tehdidi ve riski olan yapıların dönüştürülmesi kapsamında bankalar, konut kredilerinde desteklerini sunuyor. Bununla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı destekli olan konut kredisi paketinde limitlerin artırılması ve faiz desteğinin de iyileştirilmesi, şartları karşılayan vatandaşların uygun koşullarda bu haktan yararlanmasını sağlıyor. Sunulan bu kredi imkanından ise şu kişiler yararlanabiliyor:

  • Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri,
  • En az 1 yıldır riskli yapılarda oturan kiracı ya da sınırlı ayni hak sahipleri,
  • Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve bununla birlikte farklı bir konut almak isteyen ev sahipleri.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faiz Oranları

Belirlenen şartlar dahilinde kentsel dönüşüm kapsamında yer alan yerler nedeniyle birçok banka kredi imkanı sunuyor. Bu bankalar arasında en avantajlı faiz oranını sunanlardan biri olarak da Vakıfbank ön plana çıkıyor. Banka, belirlemiş olduğu kentsel dönüşüm konut kredisinde %0,88 faiz oranı sunuyor ve bu oran, A sınıfı enerji verimliliği olan binalar için sunuluyor. B sınıfı enerji verimliliği olan binalar için bu oran %0,92 olarak, standart konutlar içinse bu oran %0,96 olarak belirleniyor.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git