Yazılım tedarik zinciri için güvenlik araç seti geliştirildi

1 ay önce 32

Jetstack, modern yazılım tedarik zincirlerini güvence altına almak için kullanımı kolay, etkileşimli ve kapsamlı bir araç setinin hazır olduğunu duyurdu.

Görsel, web tabanlı kaynak herkesin kullanımına açıktır ve kuruluşların etkin yazılım tedarik zinciri güvenliğinin üstesinden gelmek için ihtiyaç duydukları önemli adımları değerlendirmesine ve planlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yazılım tedarik zinciri güvenliği, tüm kuruluşlar için giderek daha kritik bir konu haline geldi. 2020’nin sonunda Solar Winds’e karşı 1.800’den fazla şirketi etkileyen saldırının ardından, yazılım tedarik zinciri saldırıları 2021’de yüzde 300’ün üzerinde arttı.

Jetstack CTO’su Matthew Bates: “Çoğu kuruluş artık tükettikleri ve ürettikleri yazılımların güvenliğini iyileştirmenin aciliyetini ve önemini anlıyor. Sorun şu ki, bir yandan kalkınma ve güvenlik topluluklarının rekabet eden önceliklerini yönetirken, diğer yandan yapılması gereken değişiklikleri belirlemek ve bunlara öncelik vermek çok zor. Geliştirme hızının sürekli olarak nasıl iyileştirileceğini ve dağıtıma kadar geçen süreyi nasıl azaltacağını, aynı zamanda kontrolü, görünürlüğü ve güvenliği nasıl iyileştireceğini anlamak çok zordur. Araç setimiz, zorluk ve etkiyi belirleyerek geliştirme ve güvenlik ekiplerinin nereden başlayacaklarını hızla bulmalarına yardımcı olur. belirli güvenlik kontrollerine bağlı” diyor.

Jetstack’in kıdemli çözüm mimarı ve araç setinin geliştiricisi Steve Judd: “Yazılım tedarik zinciri saldırıları, yazılım yaşam döngüsünün farklı noktalarında çok çeşitli güvenlik açıklarını hedef alıyor” dedi.

Yazılım tedarik zinciri için güvenlik araç seti geliştirildi yazısı ilk önce TechInside üzerinde ortaya çıktı.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git