Yeni 10. Nesil iPad tasarımı sızdırıldı!

3 gün önce 20

Apple’ın sonbahar ürün tanıtımlarında bu yıl 10.2 inç iPad modeline yeni bir üyenin gelmesi bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan teknik özelliklere göre A14 çip, 5G hücresel ve şarj ve veri aktarımı için USB-C bağlantı noktası bulunacak yeni iPad’in bu sefer tasarımları da sızdı. 10. Nesil iPad tasarımı nasıl olacak?

10. Nesil iPad düz kenarlı bir kasaya sahip olabilir

10. nesil iPad, MySmartPrice tarafından bir kasa üreticisinden elde edildiği iddia edilen cihazın görüntülerine göre, düz kenarlar, arka kamera çıkıntısı ve daha fazlasıyla iPad mini’ye daha yakın bir tasarıma sahip olabilir.

10. Nesil iPad tasarımı

CAD renderlarından, yeni nesil modelin genel şeklinin aynı kalacağını görebiliyoruz. iPad, bir Touch ID ana düğmesiyle birlikte büyük çerçevelere sahip olmaya devam edecek. Ancak cihazın kenarları 2021 neslinin daha kavisli şekline kıyasla daha da düzleştirilmiş görünüyor.


Ancak arka tarafta kamera sistemi için yeni bir tasarım görülebiliyor. Eski çift kameralı iPhone’lara benzeyen onuncu nesil iPad’in kamerası, çıkıntılı yuvarlak bir dikdörtgen modülde yükseltilmiş. Bu görüntü, Apple’ın bu yıl kamera sensörünü yükselttiğini, dolayısıyla genel bileşenin büyüdüğünü ve daha fazla dahili alana ihtiyaç duyduğunu gösterebilir.

 Özellikleri belli oldu

Analistler, Apple'ın sonbaharda düzenleyeceği etkinlikte 10. Nesil iPad modelini tanıtacağını iddia etti. İşte 10. Nesil iPad özellikleri...

Bu şemalara göre iPad’in toplam boyutu 248 mm x 179 mm x 6,98 mm olarak ölçülülüyor. Bu boyutlar mevcut 2021 nesli için 250 mm x 174 mm x 7,50 mm’ye eşittir. Değerler arka kamera çıkıntısının ölçümünü içermese de, genel iPad kasasının biraz daha ince hale geldiği anlamına geliyor.

Tümünü Okuyun - Kaynağa Git